Bli med på en spennende kveld på Norsk Taiji Senter på Oslo Kulturnatt 2017
I år har vi gleden av å vise tusjmalerier av den kinesiske kunstneren Xi Li.
Li Xi ble født 1979 i nord Kina og studerte master of art på Cafca Beijing og har hatt en rekke utstillinger i Kina, Europa og Amerika. Hun er opptatt av kinesisk tradisjonell filosofi og har vært opptatt av å finne et uttrykk som bringer videre tradisjonell kinesisk malekunst inni en moderne kunstforståelse. Hun bruker linjer for å uttrykke form, men er like opptatt av tomrommet. Friheten ligger i beherskelsen av maleverktøyet, penselen og papiret.
Det vil det være demonstrasjon av Taijiformen. I løpet av kvelden vil du kunne få med deg både sverdform og vifteform og du vil få mulighet til å prøve taiji og qigong selv!
Vi vil ha filmvisning av Norsk Taiji Senter i Kina, konsert med Sonia Loinsworth på krystallboller og kinesisk te sermoni.
Følg med på programoppdateringer her og på Facebook.
Vi serverer te og snacks.
Ta med venner og familie og kom.
Velkommen!
Program
18:00 Åpning
18:30 Taiji demo/prøve
19:00 Film visning
19:30 Taiji demo/prøve
20:00 Sonia Loinsworth med krystall boller
21:00 Te ceremoni
21:30 Taiji demo/prøve
22:00 film visning
23:00 slutt
Kommentarer